Kaç Seansta Terapi Süreci Sonlanır ?

Her danışanın terapiye başlama sebebi birbirinden farklıdır ve dolayısıyla terapi sürecinin kaç seansta sonlanacağını önceden belirlemek mümkün değildir. Terapi süreci danışanların ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirilir.

Seanslar yaklaşık olarak 50 dakika sürer. İlk seans ise bazen daha uzun sürebilir.

En temel sorumluluğunuz planlanan oturumlara düzenli olarak katılmanızdır. Oturuma gelmenizi engelleyecek bir durum söz konusu olduğunda, bunu, oturumdan bir gün önce ya da olabildiğince erken bir tarihte danışmanınıza bildirmeniz gerekmektedir.

Danışmanlık süreci başlangıcında sizi dinler, gerekli değerlendirmeleri yapar, gizlilik ve profesyonel ilişki çerçevesinde sizinle hedefler belirleyerek bu doğrultuda sizinle çalışmaya başlar. Sizi objektif bir şekilde yargılamadan dikkatle dinler. Sizi içten bir ilgiyle dinler, sizi daha iyi tanımak için sorular sorar. Sorununuzu çözmenize yardımcı olan kişidir ancak nasıl yaşamanız konusunda size öğüt veren kişi değildir İnançlarınıza, değerlerinize, düşüncelerinize karşı önyargısız ve hassas olmaya çalışır. Gerekli durumlar gördüğünde sizi başka uzmanlara yönlendirebilir. Sorunlarınızı daha etkili bir şekilde çözebilmeniz için onları daha iyi anlamanıza yardımcı olmaya çalışır.

İlişkilerinizde etkili iletişim kurmak istiyorsanız, Özgüven ve girişkenlik konularında zorluk yaşadığınızı düşünüyorsanız, Stres ve kaygı ile baş etmek istiyorsanız, Kendinizi daha iyi tanımak istiyorsanız, Çalıştığınız halde başarılı olamıyorsanız, Sınavlar ve notlar ile probleminiz varsa, Mesleki alanlarda kendinize bir yol çizmek istiyorsanız, Her türlü karar verme güçlüğü çekiyorsanız, Uyum zorluğu yaşıyorsanız, Yaşamım nereye doğru gidiyor diye endişeleniyorsanız. Kimseye anlatamadığınız ancak paylaşmak gerekliliği hissettiğiniz duygu ve düşünceleriniz olduğuna inanıyorsanız, Zamanı etkili kullanamıyorsanız, Nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, Hayatınızda bir şeylerin ters gittiğini düşünüyorsanız, İnsanlarla daha etkili iletişim kurmak ve duygularınızı etkili şekilde ifade etmek istiyorsanız, Kendinizi ve çevrenizi daha iyi tanımak istiyorsanız, Yalnızlık ve utangaçlık ile başa çıkmak istiyorsanız, Stresli ve aşırı kaygılıyım diyorsanız, Bulunduğunuz ortama uyum sağlayamadığınızı düşünüyorsanız, Psikolojik Danışmanlık Merkezimize gelerek görüşebiliriz.

Kişinin, baş etmekte zorlandığı sorunlar, yaşadığı zorluklar nedeniyle hasar almış ruh sağlığını güçlendirerek daha sağlıklı hale getiren ve bu süre zarfında sadece bu alandaki problemi çözmekle kalmayan, aynı zamanda kişinin kendisi, çevresi ve birçok şeyle ilgili farkındalığının da arttığı iyileştirici bir süreçtir.

Ekibimiz

Uzman ekibimiz ile her zaman hizmetinizdeyiz.

Bizi Sosyal Medyadan
Takip Edin !

Yenilikleri ve paylaşımlarımızı görmek için bizi takip edin !

Hemen Takip Et

Whatsapp İletişim Hattı