Bireysel Psikoterapi

Bireysel psikoterapi, terapist ile danışan arasında bire bir yapılan geleneksel bir terapi türüdür. Psikoterapi, bireylerin düşünce ve duygularını eğitimli bir ruh sağlığı uzmanı yardımıyla keşfetmelerini sağlar. Bireysel psikoterapi çoğunlukla konuşma terapisine dayanır fakat bazı terapilerde sanat, müzik, drama veya oyun gibi dışavurumcu yöntemlere de başvurulabilir.

Danışanlar terapist ile birlikte çalışmak istedikleri veya zorlandıkları durumu belirledikten sonra terapistler danışanları problem çözme veya içgörü kazanmaları konusunda yönlendirir. Bu sayede danışanların kendileri ve yaşadıkları probleme dair daha önce tespit edilmemiş olan kaynakları hakkında daha derin fikirler edinebilmelerine katkı sağlanmış olur.

Terapi süreci, kişinin kendisini keşfetme sürecidir. Terapist ise bu yolculukta danışanına eşlik eder. İnsan, hayatında birçok değişim ile karşılaşmaktadır, kayıpların varlığında hayat akıp gitmekte, yeni ilişkiler kurulmakta, bağımsız olma yolunda uğraş vermekte, hayatın içerisinde beklenen ve beklenmeyen hayal kırıklıkları yönetmeye çalışmaktadır. Terapi süreci, her sorunun cevabını, her sorunun çözümünü sağlayamasa da, hayatta karşılaşılan sorunlara dair yeni kaynakları kullanmayı, başka bir pencereden bakabilmeyi, ve bu kaynaklar doğrultusunda sorunlarla başa çıkabilmeyi sağlamaktadır.

Bireysel terapi; çocuklara, ergenlere, yetişkinlere ve ailelere uygulanabilir. Bu süreçte, alanda yer alan farklı terapi yaklaşımlarından yararlanılır.

Yetişkin Terapisi

Ekibimiz

Uzman ekibimiz ile her zaman hizmetinizdeyiz.

Bizi Sosyal Medyadan
Takip Edin !

Yenilikleri ve paylaşımlarımızı görmek için bizi takip edin !

Hemen Takip Et

Whatsapp İletişim Hattı